Fotbollsfesten 2021

Hamnkrogen visar samtliga matcher

Du missar väl inte fotbollsfesten på Hamnkrogen

Matcherna spelas i 13 olika städer i Europa från den 11 juni till finalen den 11 juli 2021

Boka bord till dina favoritmatcher!

Sveriges matcher
Spanien – Sverige 14 juni kl 21:00
Sverige – Slovakien 18 juni kl 15:00
Sverige – Polen 23 juni kl 18:00

Boka bord!

Bokningar görs endast via mail på jonas@hamnkrogen-hbg.se eller via telefon 0707-17 11 37

Bokningsavgift är 100:-/stol vid bordet.

Bokningar skall bekräftas via mail eller sms för att vara giltiga.

Är man inte på plats 15 min efter sin bokning kommer den att vara förbrukad samt gå till andra gäster.

Matchstart 15:00
Bokas från 13:00 bordet skall lämnas senast 17:00

Matchstart 18:00
Bokas från 17:15 samt lämnas senast 20:00

Matchstart 21:00
Bokas från 20:15 samt måste lämna senast 22:00 så endast första halvlek visas

*Regler och tider kan komma att ändras om myndigheterna går ut med nya regler för restauranger.Det är gästens ansvar att vara uppdaterad om detta som står på sidan.

Fredag 11 juni
21.00 Turkiet–Italien

Lördag 12 juni
15.00 Wales–Schweiz
18.00 Danmark–Finland
21.00 Belgien–Ryssland

Söndag 13 juni
15.00 England–Kroatien
18.00 Österrike–Nordmakedonien
21.00 Nederländerna–Ukraina

Måndag 14 juni
15.00 Skottland–Tjeckien
18.00 Polen–Slovakien
21.00 Spanien–Sverige

Tisdag 15 juni
18.00 Ungern–Portugal
21.00 Frankrike–Tyskland

Onsdag 16 juni
15.00 Finland–Ryssland
18.00 Turkiet–Wales
21.00 Italien–Schweiz

Torsdag 17 juni
15.00 Ukraina–Nordmakedonien
18.00 Danmark–Belgien
21.00 Nederländerna–Österrike

Fredag 18 juni
15.00 Sverige–Slovakien
18.00 Kroatien–Tjeckien
21.00 England–Skottland

Lördag 19 juni
15.00 Ungern–Frankrike
18.00 Portugal–Tyskland
21.00 Spanien–Polen

Söndag 20 juni
18.00 Italien–Wales
18.00 Schweiz–Turkiet

Måndag 21 juni
18:00 Ukraina–Österrike
18.00 Nordmakedonien–Nederländerna
21.00 Finland–Belgien
21.00 Ryssland–Danmark

Tisdag 22 juni
21.00 Tjeckien–England
21.00 Kroatien–Skottland

Onsdag 23 juni
18.00 Sverige–Polen
18.00 Slovakien–Spanien
21.00 Tyskland–Ungern
21.00 Portugal–Frankrike

Lördag 26 juni
18.00 A2-B2

Söndag 27 juni
18.00 C1–D/E/F3

Måndag 28 juni
18.00 D2–E2

Tisdag 29 juni
18.00  D1–F2

Lördag 26 juni
21.00 A1–C2

Söndag 27 juni
21.00 B1–A/D/E3

Måndag 28 juni
21.00 F1–A/B/C3

Söndag 27 juni
21.00 E1–A/B/C3

Fredag 2 juli
18.00 Vinnare åttondelsfinal 6–åttondelsfinal 5

Lördag 3 juli
18.00 Vinnare åttondelsfinal 3–åttondelsfinal 1

Fredag 2 juli
21.00 Vinnare åttondelsfinal 4-åttondelsfinal 2

Lördag 3 juli
21.00 Vinnare åttondelsfinal 8-åttondelsfinal 7

Tisdag 6 juli
21.00 Vinnare kvartsfinal 2-kvartsfinal 1

Onsdag 7 juli
21.00 Vinnare kvartsfinal 4-kvartsfinal 3

Söndag 11 juli
21.00: Vinnare semifinal 1 -vinnare semifinal 2